Ogłoszenie

Kamil Jastrzębski ze srebrnym medalem MP w biegu na 5000m!!

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od 28 do 30  sierpnia we Włocławku odbyły się 96 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce.  W biegu na 5000 m pierwszy seniorski medal Mistrzostw Polski  na bieżni w historii Kraśnika wywalczył Kamil Jastrzębski ze Szkolnego Klubu Biegowego.

To największy sukces Kamila Jastrzębskiego w jego karierze.

- Był to jeden z najlepszych biegów w karierze Kamila.  - ocenił niedzielny start trener Zbigniew Biały  - Bieg miał bardzo silną obsadę i został rozegrany  w deszczowej aurze. Od startu zawodnicy narzucili mocne tempo (2.50/km) zmieniając się na prowadzeniu. Na ostatnim kilometrze od reszty stawki oderwali się  Kamil i  Szymon Kulka. Po pasjonującym finiszu Kamil wywalczył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski uzyskując rewelacyjny wynik 14.04.62 min. Jest to jego nowy rekord życiowy i drugi wynik w Polsce w roku 2020. - relacjonuje trener SKB.

Jak mówi trener Biały ten sukces to wynik gigantycznej pracy pod kątem wywalczenia minimum na Igrzyska  Olimpijskie  w Tokio w maratonie, którą wykonał Kamil wraz z trenerem Hubertem Duklanowskim, który opiekuje się  Kamilem w Warszawie. 

Na MP we Włocławku wystąpiła  także wychowanka SKB Kraśnik Alicja Wrona, która aktualnie reprezentuje AZS UMCS Lublin . Zanotowała bardzo udany występ  na  MP zajmując  7 miejsce w biegu na 400 m,  4 miejsce na 200m  i brązowy medal w sztafecie 4x400 m.

Najnowsze ogłoszenia