Ogłoszenie

Biegacze wrócili na trasy. IV miejsce Michała Białego w 8 PKO Półmaratonie Solidarności w Lublinie

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Coraz więcej imprez biegowych odbywa się w naszym regionie. Nie brakuje na nich naszych biegaczy, zrzeszonych m.in. w Szkolnym Klubie Biegowym.

W sobotę 5 czerwca w Lublinie  odbył się 28 Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”  i 8 PKO Półmaraton Solidarności, który tradycyjnie został rozegrany na trasie Świdnik  - Lublin. W tym ostatnim biegu bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy SKB Kraśnik.  Wśród mężczyzn Michał Biały zajął 4 miejsce z wynikiem  1.13.02 min.  Zwyciężył Ukrainiec Andrii Starżyński  z czasem 1.07.48. Duże brawa dla Michała, który wystartował po 4 tygodniach przerwy w treningach spowodowanych kontuzją.

Wśród wyników znaleźliśmy jeszcze dwóch biegaczy ze stowarzyszenia Kraśnik Biega, którzy zajęli 97 miejsce - Tomasz Pędrak i 98 - Łukasz Sabeł.

W bardzo silnie obsadzonym  biegu kobiet zwyciężyła  Ewa Jagielska z Prefbet – Sonarol   w bardzo dobrym czasie 1.17.22 min. Magdalena Wójcicka z SKB  zajęła 7 miejsce Open i II miejsce w kategorii K-20 z dobrym wynikiem 1.27.31 min. 8 Półmaraton Solidarności  w Lublinie ukończyło 475 zawodników i zawodniczek.

Rekordowe 5000 m Kamila Młynarza w  Piasecznie

W sobotę  29.05  w Piasecznie  został rozegrany Mityng Lekkoatletyczny Piaseczyńska Piątka 2021. W biegu głównym na dystansie  5000 m  bardzo dobrze zaprezentował  się Kamil Młynarz z SKB, który po porywającym finiszu zajął II miejsce ustanawiaj  przy okazji nowy rekord życiowy  . Zwyciężył Krzysztof  Wasiewicz  z Piaseczna  14.45.29 min , który rzutem na taśmę pokonał   Kamil Młynarza  14.46.26  min.

IV miejsce Dominik Wiśniewskiej  - Ulfik  na  MP w Sobótce

W   sobotę  29  maja w  Sobótce podczas Biegu na Ślęzę - odbyły się 13. PZLA MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W BIEGU GÓRSKIM NA KRÓTKIM DYSTANSIE.

Zawodnicy mieli  do pokonania dystans 5 kilometrów i 530 metrów przewyższenia. W kategorii mężczyzn zwyciężył wielokrotny zwycięzca Pucharu Świata w Towerruningu Piotr Łobodziński, który poprawił  o…  2 sekundy rekord trasy ustanowiony przez Kamila Jastrzębskiego  z SKB – 25.26 min. W kategorii kobiet zwyciężyła  faworytka  Martyna Kantor 30.27 min.  Dominika Wiśniewska – Ulfik z SKB  zajęłą 4 miejsce.

Najnowsze ogłoszenia