Ogłoszenie

Kamil Jastrzębski mistrzem Polski w biegach przełajowych!!!

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotę w Tomaszowie Lubelskim rozegrano 93 Mistrzostwa Polski PZLA w biegach przełajowych. Ze złotymi medalami wrócili z nich biegacze Szkolnego Klubu Biegowego, a Kamil Jastrzębski z tytułem Mistrza Polski na dystansie 8 km.

Sobotnie mistrzostwa  były kwalifikacją do krosowych Mistrzostw Europy w biegach  przełajowych w Dublinie. W Tomaszowie zawodnicy rywalizowali na trudnej technicznie jednokilometrowej pętli.

Wielki historyczny sukces odnieśli zawodnicy SKB Kraśnik. Mistrzem Polski seniorów w biegu na 8 km został Kamil Jastrzębski. Drugi sensacyjny złoty medal zawodnicy SKB w składzie: Kamil Jastrzębski, Michał Biały, Kamil Młynarz i Michał Orzeł zdobyli w klasyfikacji drużynowej. Trzecie miejsce w kategorii masters – M-40  w biegu na 3 km zdobył Michał Orzeł.

W  biegu seniorów na 8 km Kamil Jastrzębski od startu wyszedł na prowadzenie narzucając rywalom ostre tempo. Na bardzo ciężkiej pętli po kilku kilometrach odpadali kolejni rywale. Opadł z rywalizacji o medale Tomasz Grycko, reprezentant Blizy Władysławowo, który przerwał tym samym swoją piękną passę 5 przełajowych zwycięstw z rzędu. Za plecami Kamila został tylko Artur Olejarz.

- Na ostatniej pętli kapitalny atak Kamila na zbiegu i na ostatnim podbiegu ucieka  Arturowi Olejarzowi.  Końcowe metry i wspaniałe  historyczne zwycięstwo. Wielkie brawa dla Kamila.  - cieszy się trener Zbigniew Biały z SKB.

Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy SKB: 12 był Kamil Młynarz (28.35),  19.  Michał  Biały  (28.59) a 35 Michał Orzeł (32:33). Dało to biegaczom SKB pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej

Dla Kamila  po długiej przerwie spowodowanej kontuzją było  to mocne przetarcie przed startem  już  5 grudnia   w Hiszpanii w Walencji   w jednym z najszybszych maratonów na świecie  -  Valencia Marathon Trinidad Alfonso EDP.

Kamil Jastrzębski foto: Tomasz Kasjaniuk/PZLA

Najnowsze ogłoszenia