Ogłoszenie

Kamil Jastrzębski na Valencia Marathon. Wywalczył rekord życiowy i spełnił minimum na Mistrzostwa Świata

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W niedzielę w Walencji odbył się 41  Valencia Marathon Trinidad Alfonso EDP. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych maratonów na świecie z  nowo utworzonej serii Platinum Label. Wystartował w nim także kraśniczanin Kamil Jastrzębski.

Na starcie   Valencia Marathon pojawiło się aż 34 zawodników legitymujących  się wynikami poniżej 2.10. 00!!  W elicie najlepszych biegaczy wystartowało dwóch Polaków: Kamil Jastrzębski i Krystian Zalewski.

Reprezentant SKB Kraśnik w niezwykle mocnej stawce uplasował się na 28. pozycji, poprawiając wynikiem 2:11:08 swój rekord życiowy o prawie  dwie minuty!!

– Maraton w Walencji przyniósł mi wiele emocji. Po blisko siedmiu miesiącach kontuzji wróciłem znowu do szybkiego biegania – mówi Kamil Jastrzębski, zawodnik SKB Kraśnik.  – Oprócz nowego rekordu życiowego, wypełniłem minima na mistrzostwa świata w Eugene oraz mistrzostwa Europy w Monachium. To także motywacja do dalszej, sumiennej pracy. Włożyłem w ten bieg całe serce, dałem z siebie 100% i walczyłem do samego końca – dodaje.

W Hiszpanii bardzo dobrze spisali się inni polscy maratończycy. W rywalizacji kobiet Katarzyna Jankowska (Podlasie Białystok) zaliczyła najlepszy debiut w historii polskiej lekkoatletyki  2,27.07. Zwyciężyła  Nancy Jelagat – 2:19:31.  Wśród panów   Krystian Zalewski zajął 25 miejsce  z czasem 2:10:14  i  przesunął się  na siódmą lokatę w polskich tabelach historycznych.

Po długim finiszu zwyciężył  Lawrence Cherono 2:05:12.

Dla Polaków najważniejsze imprezy przyszłego roku to odbywające się w lipcu Mistrzostwa Świata w Eugene w USA oraz Mistrzostwa Europy, które odbędą się w sierpniu w Monachium. Na obu zostaną rozegrane biegi maratońskie. Minimum kwalifikacyjne to 2:11:30 w przypadku mężczyzn.

Najnowsze ogłoszenia