Ogłoszenie

SKB na biegowych trasach. Sukcesy w połówce i biegowych piątkach

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zawodnicy Szkolnego Klubu Biegowego startowali ostatnio na kilku imprezach, na których meldowali się na wysokich pozycjach.

Kamil Jastrzębski drugi w 7 Półmaratonie Praskim w Warszawie

W sobotę 3 września w Warszawie przy bardzo dobrej pogodzie (było bezchmurnie,  niemal bezwietrznie, a temperatura powietrza w okolicach 15 stopni Celsjusza) odbył się 7 Nocny Półmaraton Praski. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy SKB Kraśnik: Kamil Jastrzębski  i  Magdalena Wójcicka.

Od pierwszego kilometra tempo biegu dyktowali  reprezentanci Polski: Adam Nowicki oraz dwukrotny triumfator tej imprezy Kamil Jastrzębski z SKB.

Do siódmego kilometra biegli razem, ale wtedy tempo podkręcił Nowicki. Na kolejnych kilometrach zdołał on wypracować przewagę, którą utrzymał już do końca biegu.  Finiszował z czasem 1:04:14. Drugi linię  mety przekroczył Kamil Jastrzębski z czasem 1.06.25 .

W kategorii kobiet Magdalena Wójcicka zajęła 7 miejsce w kategorii K- 20 i  16 miejsce open z  dobrym wynikiem 1.29.11.

Półmaraton Praski  ukończyło 4103 zawodników w tym 1 043 kobiet.

Bieg Jacka i Nisko na Piątkę

W minioną niedzielę w Siedlcach odbył się 13. Bieg Jacka. W zawodach rozegranych na dystansie 5 km pewne zwycięstwo odniósł Kamil Młynarz z SKB uzyskując na atestowanej trasie rezultat 15:45.

Tego samego dnia w Nisku odbył się bieg „Nisko na Piątkę”. Trasa długości 5 km biegła wokół zalewu w Podowlinie. 4 miejsce OPEN zajął Michał Biały z SKB (15:56) zwyciężając w kategorii wiekowej 30-39 lat.

XI Półmaraton Chmielakowy

20 sierpnia, w upalny sobotni poranek w Krasnymstawie odbył się XI Półmaraton Chmielakowy. 4 miejsce OPEN zajął Michał Biały z SKB (1:14:44). Wśród kobiet 8 miejsce zajęła Magdalena Wójcicka wygrywając w kategorii K18 (1:35:29). W biegu zwyciężył Irlandczyk John Kinsella (1:12:23).

 

Najnowsze ogłoszenia