Ogłoszenie

Szybki bieg ze świetnym wynikiem. Michał Biały najlepszy w kraśnickim półmaratonie

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Prawie 170 biegaczy stanęło na starcie kraśnickiego półmaratonu w niedzielę 9 października. Oprócz, tradycyjnie biegowego święta, był to pierwszy punkt Dnia Funduszy Unijnych jaki miał miejsce tego dnia.

Od kilku już lat kraśnicki Półmaraton im. 24 Pułku Ułanów rozgrywany jest na trasie obok zalewu i jego koronie i to jesienią, a nie jak kiedyś wczesnym latem. Sprawia to, że trasa jest stosunkowo płaska, co sprzyja osiąganiu dobrych rezultatów. Tak też było w tym roku, gdy na najwyższym podium stanął kraśnicki biegacz Michał Biały z SKB.

Metę tegorocznego biegu przebiegł gdy zegar wskazywał czas 1:09:57. To o ponad 2 minuty lepszy czas od zwycięskiego biegu Michała w 2020 roku.  

Kraśnicki biegacz od początku tegorocznego biegu zyskał przewagę i samotnie prowadził przez większość dystansu.

- Biegło mi się dobrze, bo to swój teren, swoja ziemia no i biegowo trasa jest płaska. Ponadto wielu kraśniczan dopingowało mnie, szczególnie na nawrotach, co dodawało mi energii. - powiedział nam tuż po biegu zawodnik SKB.

Zdradził też, że już w połowie dystansu zdecydował by walczy o bardzo dobry wynik.

- Od początku narzuciłem swoje tempo, wszedłem w swój rytm, a po 10 kilometrze widziałem, że jest szansa na wynik poniżej godziny i dziesięciu minut. Śledziłem swoje międzyczasy i wiedziałem, że nie mogę odpuszczać do samego końca. Pod koniec, już nad samym zalewem walczyłem z silnym wiatrem ale udało się i jestem z tego bardzo zadowolony - powiedział nam tegoroczny zwycięzca kraśnickiej "połówki".

Kolejny na mecie - 4 minuty po zwycięzcy biegu - był Andrzej Orłowski z MKS Lubartów, a na trzecim miejscu podium Taras Kulai ze Lwowa (1:15:41).

Wśród pań po raz kolejny zwyciężyła Anastazja Gładysz z Nowego Krępca (13 w klasyfikacji generalnej), druga była Magdalena Wójcicka reprezentująca SKB Kraśnik a trzecia Ewa Furmaniak.

Najlepszymi Kraśniczanami byli: Michał Biały, Artur Antoniuk i Piotr Matacz. Wśród Kraśniczanek podium wyglądało następująco: Ewa Surdacka, Agnieszka Dobrowolska i Aleksandra Budny.

Wszystkie niedzielę wyniki można znaleźć na stronie.

Tuż po biegach dorosłych zorganizowano biegi dla dzieci i młodzieży, których nad zalew przybyło stosunkowo dużo. Nie prowadzono tu klasyfikacji a pamiątkowe medale i unijne gadżety otrzymali wszyscy startujący. Rozlosowano także wśród nich cenne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego.

Sama impreza była pierwszym punktem obchodzonych w niedzielę Dni Funduszy Europejskich. Otworzył ją Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, mówiąc m.in. o tym jak fundusze zmieniają lokalną rzeczywistość, także tę sportową, czego przykładem jest kończony właśnie kraśnicki basen czy chociażby infrastruktura na zalewie.

Puchary i nagrody najlepszym wręczał natomiast zastępca burmistrza Piotr Janczarek.

Bogatą fotogalerię z biegu możecie obejrzeć tutaj, a z dekoracji tu.

A jak wyglądały biegi dzieci i młodzieży można zobaczyć w tej fotogalerii.

Najnowsze ogłoszenia