Ogłoszenie

Alicja Wrona-Kutrzepa w Reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Europy

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W ostatnim czasie kilka ważnych startów zaliczyli lekkoatleci pochodzący z Kraśnika. Alicja Wrona – Kutrzepa na Halowych Mistrzostwach Polski zdobyła złoty medal w sztafecie mixt i otarła się o podium w biegu na 400 m.

W dniach 18 -19 lutego w Toruniu odbyły się  67 Halowe Mistrzostwa Polski. Bardzo dobrze zaprezentowała się wychowanka SKB Kraśnik – obecnie AZS UMCS  Lublin - Alicja Wrona-Kutrzepa w biegu na 400 m i sztafecie 4x400 m Mix. 

W biegu indywidualnym  zwyciężyła w 4 serii biegu eliminacyjnego z czasem 53.78 sek. ustanawiając przy okazji nowy rekord życiowy.  W finale biegu na 400m  zwyciężyła Natalia Kaczmarek która ustanowiła nowy rekord Polski  50.83 sek. a Alicja zajęła 4 miejsce z nowym rekordem życiowym 53.56 sek.

Alicja pobiegła także w finale sztafety 4x400 m Mix, która wystartowała w składzie:  Cezary MIROSŁAW, Wiktoria DROZD , Mikołaj KOTYRA i na ostatniej zmianie  Alicja WRONA-KUTRZEPA  która pierwsza wbiegła na metę zdobywając złoty medal MP (na zdjęciu pierwsza z lewej).

Alicja Wrona – Kutrzepa reprezentuje Polskę na 37 Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule w Turcji w sztafecie 4x400. W niedzielę 5 marca po południu wystartuje razem z koleżankami w biegu finałowym.

Kamil  Jastrzębski, kolejny z naszych reprezentantów, 19 lutego wystartował w maratonie w Sevilli w Hiszpanii (Zurich Maratón de Sevilla). Tym razem bez sukcesu jakim miało być poprawienie życiówki.

Zwyciężył   Etiopczyk Gadisa Birhanu Shumie, który uzyskał wynik 2:04:59. Ten 31-letni zawodnik poprawił swój rekord życiowy aż o ponad 5 minut co wydaje się niewiarygodnym wynikiem.

Najszybsza kobietą  okazała się Kenijka Jackline Chelal, która finiszowała z czasem 2:20:29, a do stolicy Andaluzji przyleciała z życiówką 2:29:22.

Najlepszy z Polaków Adam Nowicki zakończył zawody z czasem 2:09:48. To jego nowy rekord życiowy i piąty najlepszy rezultat w polskich tabelach all-time.

Kamil Jastrzębski zakończył zawody z czasem 2:15:22. Maraton w Sewilli ukończyło 8 292  zawodników.

Najnowsze ogłoszenia