Siatkarze zaczynają sezon. Na początek z Kresami u siebie

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W najbliższą sobotę 7 listopada swój sezon rozgrywkowy zaczynają III ligowi siatkarze. Do drużyny MKS Kraśnik doszło kilku nowych zawodników, a cel pozostaje ten sam jak w poprzedniej edycji rozgrywek - awans do silniejszej grupy.

 III-ligowa drużyna seniorów kraśnickiego MKS-u, to zespół typowo amatorski. Pomimo tego na mecze siatkówki do hali im. A. Gołasia w sezonie przychodzi sporo kibiców. To głównie dla nich grają kraśniccy siatkarze, którzy już w sobotę 7 listopada zaczynają kolejny sezon.

Tym razem do drużyny wróciło kilku zawodników. Do zespołu dołączył środkowy Przemysław Rajzyngier oraz Mateusz Płecha (obaj ostatnio grali w Czarnych Radom). Zespół wzmocni także Karol Gałkowski, który ostatnio grał we Francji. Do zespołu zgłoszono także wyróżniających się kadetów, po których w razie potrzeby będzie sięgał trener Michał Wojcieszkiewcz.

W trakcie przygotowań do sezonu siatkarze rozegrali kilka spotkań sparingowych m.in. z SST Lubcza Racławówka, reprezentacją Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Lublin i Cisami Nałęczów. Bilans tych spotkań to 2 wygrane 2 porażki i jeden remis.

Kraśnicki zespół grać będzie w grupie B, w której zagrają jeszcze UKS Tempo Chełm, GKS Kresy Dołhobyczów i DaGrasso / UKS III LO Zamość. Pierwotnie miał w niej występować także zespół z Janowa Lubelskiego, ale wycofał się z rozgrywek.

Pierwszy mecz kraśniczanie zagrają w sobotę 7 listopada o godz. 18 we własnej hali. Dwie godziny wcześniej - o 16 - mecz z Tempem Chełm zagrają kadeci MKS-u.

A czego mogą spodziewać się kibice po nowym sezonie?

- Nie mamy możliwości konkurowania o II ligę, bo na to potrzeba pieniędzy a większego sponsora wokół drużyny nie ma. Miasto także nie jest tym zainteresowane. Chcemy awansować do silniejszej grupy i pokazać się w niej z jak najlepszej strony - mówi trener Michał Wojcieszkiewcz - Gramy głównie dla kibiców, których mamy nadzieję, nie zabraknie na meczach i w tym sezonie - dodaje trener.

Zapraszamy więc na mecze do hali im. A. Gołasia przy Gimnazjum Nr 1 w Kraśniku.