Siatkówka Plażowa: Dawid Cieślik i Adam Skica zagrali w finałach Mistrzostw Polski Młodzików

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dniach 27-29 lipca w Sulejowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Plażowej Piłce Siatkowej. Wśród szesnastu najlepszych par z całego kraju znaleźli się Dawid Cieślik i Adam Skica reprezentujący barwy MKS Kraśnik.

Niestety losowanie nie okazało się pomyślne dla kraśnickich siatkarzy. Już w pierwszym spotkaniu trafili na parę Kamil Małecki i Tomasz Szymlet, jak się później okazało Mistrzów Polski, reprezentującą UKS Szamotulanin Szamotuły.

- Spotkanie w pierwszym secie było bardzo wyrównane, jednak końcówkę lepiej zagrali szamotulanie. Drugi set to już znaczna przewaga naszych przeciwników i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla nich – informuje Michał Wojcieszkiewicz, trener naszych siatkarzy.

Drugi mecz Cieślik&Skica rozegrali z parą Dominik Czerny i Mateusz Nowak reprezentującą barwy klubu TS Volley Rybnik. Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu niestety nasi zawodnicy musieliśmy uznać wyższość rybnickiej drużyny. Przegrali w stosunku 1:2 i pożegnali się z Turniejem Finałowym zajmując XIII miejsce w Polsce. Już sam udział w tym turnieju jest jednak dużym sukcesem naszej pary, która na piachu zaczęła trenować niecałe trzy miesiące temu.

- Chciałbym serdecznie podziękować przedstawicielom Urzędu Miasta Kraśnik, Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie,członkom zarządu klubu MKS Kraśnik oraz rodzicom za wsparcie finansowe, jak i mentalne podczas organizacji wyjazdu i uczestnictwie w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski – podkreśla Michał Wojcieszkiewicz. - Ten sezon już za nami. Niebawem zaczynamy przygotowania do zmagań na hali, a pierwszą okazją by zobaczyć naszych kadetów w akcji w towarzystwie najlepszych ekip z całego kraju będzie IX Ogólnopolski Turniej im. A. Gołasia, który odbędzie się w dniach 22-23.09.2018 w Kraśniku - dodaje trener.