Ogłoszenie

Kolejny tytuł Patrycji Gil. Tym razem najlepsza w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Przed dwoma tygodniami poinformowaliśmy o złotym medalu i wywalczonym przez Patrycję Gil tytule Mistrzyni Polski seniorek. W miniony weekend zapaśniczka pochodząca z gminy Gościeradów do swojej kolekcji dołożyła kolejny tytuł. Po sukcesie w Dzierżoniowie była faworytką także w Młodzieżowych Mistrzostwa Polski i nie zawiodła.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-23 w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet odbyły się w dniach 23-25 października 2020 r. w Środzie Wielkopolskiej. Patrycja, reprezentująca barwy WLKS Nowe Iganie/Siedlce, rywalizowała w kategorii wagowej 57 kg.

Szczecynianka w I rundzie turnieju rozprawiła się z Amandą Nowak (KS SOBIESKI Poznań), a w 2. rundzie z Pauliną Łochańską (MULKS JUNIOR Dzierżoniów). W finale nie dała z kolei szans Dominice Kulwickiej (ZKS SLAVIA Ruda Śląska).

Podobnie jak to miało miejsce w seniorskiej odsłonie krajowego czempionatu zapaśniczek, także w Rudzie Śląskiej tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła również inna była zawodniczka LUKS Suples Kraśnik Aleksandra Wólczyńska (kat. wag. 62 kg, WZS WKS GRUNWALD Poznań).


Zobacz też:
Szczecynianka Patrycja Gil mistrzynią Polski seniorek w zapasach


foto za fb/Patrycja Gil

Najnowsze ogłoszenia