Ogłoszenie

Kickboxing. Jakub Kalinowski Mistrzem Polski seniorów

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dniach 16-18 października, w miejscowości Nowe Miasto Lubawskie odbyły się Mistrzostwa Polski Kickboxing Seniorów i Juniorów w formułach Light-contact i Pointfighting. Jakub Kalinowski  z Kraśnickiej Akademii Taekwon-do zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski w formule light-contact w kat. wag. -84 kg wśród seniorów.

Jak relacjonuje jego trener Kuba wygrał wszystkie 3 walki przed czasem przez przewagę punktową pokonując kolejno Michała Mocnego (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów) w 1 rundzie, Mariusza Migdalskiego (Zamek Kurzętnik) w 2 rundzie oraz w finale zawodnika gospodarzy Damiana Chilińskiego (Zamek Kurzętnik) w 2 rundzie. Walki miały trwać 3 rundy po 2 minuty.

Jakub Kalinowski zdobył także brązowy medal Mistrzostw Polski w formule pointfighting w kat. wag. -84 kg wśród seniorów. Walkę o finał przegrał na punkty 9-13 z zawodnikiem gospodarzy Mariuszem Migdalskim (Zamek Kurzętnik), który został mistrzem w tej formule. Natomiast w light-contakcie udał się Kubie rewanż, gdyż wygrał z nim przed czasem.

- Jakub po raz kolejny potwierdza swoje mistrzostwo sportowe w kickboxingu. Jedyne czego żal, to tegoroczne Mistrzostwa Europy, które zostały odwołane z wiadomych przyczyn. Mam nadzieję, że uda nam się powalczyć o medale Mistrzostw Europy i Świata, już w przyszłym roku". – mówi trener Piotr Członka

Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia Kraśnickiej Akademii Taekwon-do jakie prowadzi Jakub Kalinowski w Szkole Podstawowej nr 5 we wtorki i czwartki od godz.17.00.

Najnowsze ogłoszenia