Ogłoszenie

8 medali kraśnickich karateków na Pucharze Polski Dzieci

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Przed tygodniem we Wrocławiu odbył się Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym. Bardzo dobrze spisali się podczas tej imprezy zawodnicy KKT Chidori. Zawodnicy kraśnickiej sekcji tego klubu zdobyli 8 medali, a cała klubowa reprezentacja łącznie 23 krążki.

We wrocławskiej hali Orbita rywalizowało kilkuset młodych zawodników z 20 klubów w Polsce. Zawody rozgrywane były przez dwa dni. W sobotę wystartowali starsi zawodnicy, z roczników 2007-2010. Zawodnicy z rocznika 2011 i młodsi zaprezentowali się w niedzielę.

- Udział w Pucharze był dla większości sporym przeżyciem, tym bardziej, że niektórzy startowali po raz pierwszy w tak dużej i profesjonalnej hali. Zawodnicy KKT Chidori zaprezentowali się wyśmienicie zdobywając 23 medale. Drużynowo zajęliśmy 2. miejsce w Polsce – informuje trener Marek Bury.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, znaczący udział w tym dorobku mieli kraśniccy zawodnicy. Złote medale zdobyli Natalia Najs (kumite - walka) i Patrycja Siek (kata - układy). Srebrne medale zawisły na szyjach Aleksandra Plapisa (kumite) i Antoniny Włodarczyk (kata). Na najniższych miejscach na podium stanęli Patrycja Siek (kumite), Aleksander Plapis (kata), Natalia Najs (kata) i Julia Najs (kumite).

Na etapie ćwierćfinałów swój udział w turnieju zakończyli Norbert Siek i Filip Najs.

Najnowsze ogłoszenia