Ogłoszenie

Agnieszka Bryczek wicemistrzynią Polski młodziczek w zapasach

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dniach 11-12 listopada 2022 r. w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek do lat 14 w zapasach. W gronie 151 zawodniczek, które wzięły w nich udział, znalazły się 2 reprezentantki LUKS Suples Kraśnik i 1 LUKS Stróża. Zawody szczególnie udane okazały się dla Agnieszki Bryczek, która zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii 70 kg. Z brązem z Pomorza Zachodniego wróciła z kolei Alicja Krawczyk.

Agnieszka Bryczek w drodze po medal pokonała Gabrielę Bykowską z GKS Aramty Stoczek Łukowski i Dominikę Jurgielewicz z Zapaśniczego Klubu Sportowego Gogolin. Dopiero w finale uległa Wiktorii Pacynie z Husaria Fight Team Kozielice. Nasza medalistka to uczennica Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej.

Druga z reprezentantek LUKS Suples Kraśnik – Oliwia Torba, absolwentka SP w Rzeczycy Ziemiańskiej a obecnie uczennica SMS w ZS Nr 3 w Kraśniku, zajęła 11. miejsce w kategorii wagowej 50 kg.

W najlżejszej kategorii wagowej, do 36 kg, zaprezentowała się natomiast Alicja Krawczyk z LUKS Stróża. Zapaśniczka udział w zawodach rozpoczęła od przegranej z Karoliną Gwóźdź (MLUKS), ale w kolejnej walce pokonała Natalię Kawałko (KS Wschód Białystok). W 3 rundzie znowu z maty zeszła jako pokonana, przegrała z Matyldą Dziadoszek (KS Husarz Gniezno), jednak z racji układu turniejowej tabeli dostała prawo walki o 3. miejsce i jej nie zmarnowała. Pokonała Malwinę Hetmańczuk (KS Wschód Białystok). Paweł Bieleń

 

Na zdjęcie trener Damian Jakóbczyk (LUKS Suples Kraśnik) z Agnieszką Bryczek i Oliwia Torbą.

Najnowsze ogłoszenia