Ogłoszenie

Sukcesy karateków KKT Chidori w Słowenii

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W minionym tygodniu w Słowenii odbyły się Mistrzostwa Świat i Puchar Europy ITKF w karate tradycyjnym. Z workiem medali wrócili z nich reprezentanci Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. Dołożyli się do niego między innymi zawodnicy trenera Marka Burego z kraśnickiego KKT Chidori.

W ramach Mistrzostw Świata na podium stanęli Paulina Tutka, która zdobyła srebrny medal w jiyu kumite w kategorii młodzieżowców, oraz Kamil Bury, który wspólnie z Pawłem Tomasikiem, Wiktorem Staszakiem i Arsenijem Karpowem zdobyli brązowe medale w kumite drużynowym seniorów. Paulina zakończyła ponadto rywalizacje na 4. miejscach w kata indywidualnym i kata drużynowym, a Kamil był tuż za podium w kata drużynowym.

Bardzo dobrze spisali się także nasi karatecy startujący w Pucharze Europy. Aż 3 krążki ze Słowenii przywiozła Natalia Najs (srebro kata, brąz kumite, brąz kogo kumite. Oprócz Natalii na podium stawali także Hubert Najs (brąz kata), Norbert Siek (złoto w Jiyu Ippon kumie, brąz w kogo kumite) i Aleksander Plapis (brąz w kichon). Ponadto 5. miejsce w kata zajęła Patrycja Siek.

Najnowsze ogłoszenia