Ogłoszenie

Medale pięściarzy KS "Za Bramą" na lubelskim turnieju

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W miniony weekend (18-19 lutego) w Lublinie odbył się X Turniej Ziemi Lubelskiej w Boksie. Z dobrej strony pokazali się podczas niego zawodnicy Klubu Sportowego „Za Bramą” Kraśnik. Złoty medal wywalczył Kryspin Sawecki, a srebrny Miłosz Winiarski.

W turnieju udział wzięło 180 zawodników i zawodniczek z całej Polski oraz reprezentacja Ukrainy. Podczas dwudniowych zmagań stoczonych zostało ponad sto walk. W gronie walczących na ringu znalazło się 6 podopiecznych trenera Marcina Machula, którzy na co dzień trenują w Kraśniku i w Zakrzówku.

Jak wspomnieliśmy na wstępie najlepiej poradzili sobie Kryspin Sawecki i Miłosz Winiarki. Obaj walczyli w kategorii 60 kg i obaj z imprezy wrócili z medalami. Cenne doświadczenie zdobyli także Konrad Gołąb, Aleksander Żak, Antoni Przewaga i Aleksander Krawczyk.

Treningi KS „Za Bramą” cztery razy w tygodniu odbywają się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku (poniedziałki, wtorki, środy i piątki o godz. 18:00) oraz dwa razy w tygodniu w Siłowni Power Club w Zakrzówku (wtorki o 16:30 i w czwartki o godz. 18:30). Wszyscy chętni do spróbowania swoich sił w pięściarskim rzemiośle są mile widziani.

Sponsorem strategicznym klubu jest Ekoland Odbiór Odpadów Komunalnych. Wspiera go także m.in. Miasto Kraśnik.

Najnowsze ogłoszenia