Ogłoszenie

Śląskie lepsze od Lubelskiego w meczu bokserskim w Kraśniku

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotnie popołudnie (25 marca) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku odbył się mecz bokserski Lubelskie vs. Śląskie. Z głównym trofeum z naszego miasta wyjechała drużyna gości.

Mecz odbył się w ramach Ogólnopolskiej Ligi Bokserskiej. Stoczono w jego ramach 10 pojedynków. Początek starcia należał go Lubelszczyzny, bo swoje pojedynki wygrali młodzicy, Wiktoria Jaruga pokonała Aleksandrę Lipniak, a Daniel Gil Pawła Sojka. Po dwóch kolejnych pojedynkach był już jednak remis. Kadeci Szymon Gryszyn przegrał z Michałem Baumannem, a Wiktor Kulesza uległ Alanowi Miśkowi. W pojedynku nr 5. znowu lepszy był Lublinian: Kacper Brzezicki pokonał Mikołaja Mikołajczyka, ale wynik walki seniorek Anny Zbarackiej i Doroty Wawszczyk przesadzony był już przed jej rozpoczęciem na korzyść Śląska. Zbarackiej nie udało się osiągnąć zakładanej wagi.

Po tej wygranej Ślązacy poszli za ciosem i wygrali 3 kolejne walki. Bartosz Dudziński pokonał Marka Tołyża, Oskar Hibner okazał się lepszy od Arkadiusza Tołyża, a Kacper Reguła wygrał z Kacprem Goludą. W ostatniej turniejowej walce Hubert Nowosad reprezentujący Lubelszczyznę wygrał z Kacprem Klimczakiem, ale na losy całego meczu wpływu to nie miało.

Przed meczem odbyło się kilka walk sparingowych. W jednej z nich zaprezentował się pochodzący z Zakrzówka zawodnik KS „Za Bramą” Kraśnik, podopieczny trenera Marcina Machula, Kryspin Sawecki.

Głównymi organizatorami wydarzenia były Polski Związek Bokserski i Lubelski Okręgowy Związek Bokserski, a wsparły ich Miasto Kraśnik i KS „Za Bramą”. Patronat nad cała imprezą sprawował burmistrz Wojciech Wilk.

 

Zdjęcia z dzisiejszych zawodów możecie zobaczyć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia