Ogłoszenie

Medale kraśnickich karatektów na Midoriyama Cup

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Około 300 zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski wzięło udział w II Ogólnopolskim Turnieju Karate Midoriyama Cup 2023. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się na nim zawodnicy Klubu Karate Tradycyjnego Chidori, a wśród nich przedstawiciele jego kraśnickiej sekcji.

Nasi zawodnicy z imprezy, która odbyła się 26 marca w Zielonej Górze, wrócili z 3 medalami. Dwa krążki wywalczył Aleksander Plapis, który zajął 1. miejsce w kata i 3. miejsce w kumite, a jeden Norbert Siek, który był 1. w kumite. Wysokie umiejętności zaprezentował również Franciszek Plapis, który doszedł do półfinałów w swojej grupie.

Jeśli chodzi o pozostałych reprezentantów Chidori to: Nina Kędzierska była 1. w kata, Ola Podsiadły była 2. w kata i 3. w kumite, Nina Kędzierska zajęła 3. miejsce w kumite, a Maciek Jaworski zdobył dwa brązowe medale w kumite oraz kata. Ponadto Wiktoria Antoniak doszła do półfinałów w swojej grupach.

Zawody zorganizowali ABIRO - Akademia BUDO i Rozwoju Osobowości oraz Polska Unia Karate Tradycyjnego. Gratulujemy zawodnikom i senseiowi Markowi Buremu.

Najnowsze ogłoszenia