Juniorki młodsze KMKS z awansem na Mistrzostwa Polski

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Drużyna piłkarek ręcznych KMKS I Kraśnik zajęła drugie miejsce w lidze wojewódzkiej juniorek młodszych i w drugim tygodniu kwietnia zagra w 1/16 Mistrzostw Polski.

W niedzielę 13 marca wygranym meczem z Łukovią Łuków rozgrywki zakończył zespół KMKS I Kraśnik pod wodzą trener Agaty Kurlej. W pierwszej połowie przeciwniczki próbowały nawiązać walkę z naszym zespołem. Ale doświadczone zawodniczki utrzymywały dystans, by w końcówce pierwszej połowy osiągnąć zdecydowaną przewagę, którą powiększyły w drugiej części meczu. Najwięcej bramek - 8 zdobyła w tym meczu Julia Brzustowska, która znalazła się na trzecim miejscu wśród najlepszych strzelczyń tej ligi.

Tym meczem nasza drużyna przypieczętowała drugie miejsce w tegorocznych rozgrywkach, tuż za zespołem MKS Lublin. Za niespełna miesiąc lublinianki i nasz zespół reprezentować będą nasze województwo na 1/16 Mistrzostw Polski.
Turniej 1/16 z udziałem naszego zespołu odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia w Kielcach, gdzie oprócz drużyny KMKS zagrają także gospodynie z Korony Handball Kielce, MKS Brodnica i KS Zgoda Ruda Śląska-Bielszowice.

Drugi nasz zespół, złożony z młodszych zawodniczek, zajął w lidze wojewódzkiej czwarte miejsce, a jego zawodniczka Kaja Walczyk, została drugą strzelczynią ligi z 38 zdobytymi bramkami.

Klub dziękuje za wsparcie Miastu Kraśnik, Lubelskiemu Związkowi Piłki Ręcznej oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego, które przyczyniło się do sukcesu jakim jest awans do Mistrzostw Polski.