Kraśnicki klub awansował na mistrzostwa 3x3 w koszykówce

Pozostałe dyscypliny

Jedna z drużyn Uczniowskiego Klubu Sportowego Biało-Czarni dzięki zajęciu czwartego miejsce w turnieju w Łańcucie awansowała do Półfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3x3.

W dniu 22.05.2021 r. w hali MOSiR w Łańcucie odbył się turniej kwalifikacyjny do MMP 3x3 w którym wzięły udział zespoły reprezentujące swoje kluby z Podkarpacia i z Lubelszczyzny. Nasze miasto godnie reprezentowały trzy drużyny UKS Biało – Czarni Kraśnik pod wodzą trenera Piotra Kozłowskiego. U15 w składzie (Wojciech Szot, Karol Kowalski, Bartosz Rajzyngier, Jakub Prokop), U 17 (I) w składzie (Jakub Biskup, Marcel Kozłowski, Jakub Jurak, Mikołaj Koper), U17 (II) w składzie (Jan Stasiuk, Jakub Wierzchowiak, Karol Szuba).

Każda z drużyn rozegrała swoje mecze w 4-zespołowych grupach. Najmłodsi zawodnicy zajęli III miejsce w grupie i nie awansowali do półfinałów turnieju.

Jeśli chodzi o starsze drużyny U17 zagrały one w oddzielnych grupach. Pierwszy skład wygrał swoją grupę natomiast drugi zajął ostatnie miejsce lecz po wielkiej walce i zaangażowaniu (był to skład najmłodszy i bez rezerwowego) dwa swoje spotkania przegrając w ostatnich sekundach meczu.

Ostatecznie pierwsza drużyna U 17 zajęła IV miejsce, przegrywając nieznacznie swój półfinał z przyszłym zwycięzcą BSK Kadet Biała Podlaska co dało drużynie Piotra Kozłowskiego udział w Półfinałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3x3.