IV Charytatywny Turniej w Siatkonogę. Ruszyły licytacje sportowych gadżetów

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Koszulka z podpisem Roberta Lewandowskiego, klubowa koszulka Damiana Szymańskiego (AEK Ateny) – ruszyły pierwsze licytacje sportowych gadżetów, z których dochód przekazany zostanie na wskazane cele w ramach IV Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę. Organizatorzy przyjmują także zapisy siatkonogowych ekip.

Turniej zaplanowany jest na 18 grudnia 2021 r. w Kraśniku. Od 4 lat organizuje go Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kraśniku przy wsparciu miejskich instytucji, sponsorów i wielu ludzi dobrej. Twarzami turnieju są kraśniccy piłkarze na czele z Damianem Szymańskim (reprezentacja Polski, AEK Ateny), Rafałem Królem (MOTOR Lublin), Marcelem Kotwicą (STAL Rzeszów), Arkiem Majem (ORLĘTA Radzyń Podlaski) i kapitanem Stali Kraśnik Jakubem Gajewski. Patronat honorowy nad turniejem, jak co roku, sprawuje Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk.


Zobacz też:
Sami Swoi najlepszą ekipą III Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę
Team Tomasza Brzyskiego najlepszy, a on MVP II Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę
Drużyna „Sto Lat” najlepsza podczas Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę. Foto


Celem imprezy jest popularyzacja siatkonogi, promowanie zdrowego stylu życia i integracja sportowej społeczności, ale także pomaganie potrzebującym. W tym roku chodzi o wsparcie na zakup protezy dla kraśniczanina Pawła Hreszczyka, który stracił nogę w wypadku komunikacyjnym, oraz dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnego, 14-letniego Oliwiera Rybińskiego, który jest po po operacji kręgosłupa, a na co dzień zmaga się zespołem Smitha, Lemlego i Opitza oraz mózgowym porażeniem dziecięcym. Tradycyjnie pomoc trafi też do podopiecznych kraśnickiego Domu Dziecka.

 

 Pieniądze zbierane będą między innymi poprzez wspomniane na wstępie licytacje. Ich finał będzie miał miejsce podczas turnieju, ale już teraz można proponować swoje datki za wystawione fanty. Na początek, jak wspomnieliśmy na wstępie, są to koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego i klubowa koszulka Damiana Szymańskiego. Licytacje prowadzone są na facebookowym profilu jednego z organizatorów imprezy – Daniela Szewca (https://www.facebook.com/daniel.szewc.9). Pieniądze na wspomniane charytatywne cele można wpłacać na konto Rady Rodziców przy SP 5 ul. Popiełuszki 1, 23-204 Kraśnik (nr konta 89 1020 3235 0000 5802 0129 5716) z adnotacją: wpłata na IV Charytatywny Turniej w Siatkonogę.

Zachęcamy do udziału w licytacjach, ale też do wsparcia turnieju i charytatywnych celów poprzez bezpośrednie wpłaty lub w innej formie. Bliższych informacji udzielają pracownicy szkoły Daniel Szewc (tel. 607-505-462) i Jarosław Gąszczyk (tel. 727-604-629).

Jak wspomnieliśmy na wstępie, trwają już także zapisy zespołów zainteresowanych udziałem w turnieju. W zawodach weźmie udział 18 zespołów. W zespole gra 3 osoby (dopuszcza się jednego rezerwowego). Najpierw uczestnicy grać będą w 3 grupach równolegle na 3 boiskach, systemem każdy z każdym. Następnie najlepsze ekipy czeka faza pucharowa. Wpisowe minimum 60 zł od zawodnika. Zapisy przyjmuje Daniel Szewc.