Triathlon w sierpniu, półmaraton we wrześniu. Sportowcy znów zjadą do Kraśnika

Sport
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Znamy już terminy dwóch sztandarowych imprez sportowych, które co roku rozgrywane są w Kraśniku. Chodzi o Triathlon Kraśnik i Półmaraton im. 24 Pułku Ułanów.

Najpierw w Kraśniku pojawią się biegający, pływający i jeżdżący na rowerach, czyli triatloniści. Impreza, która u nas odbędzie się po raz ósmy, odbędzie się w niedzielę 22 sierpnia. Ruszyły już zapisy na nią. Osoby indywidualne mogą to zrobić tutaj, a sztafety tu.

W ramach imprezy odbędą się także Mistrzostwa Polski Straży Pożarnej w triathlonie na dystansie olimpijskim.

Biegacze natomiast po raz szósty wystartują w kraśnickim półmaratonie im. 24 Pułku Ułanów w ostatnią niedzielę września. Organizatorzy długo zastanawiali się, czy wybrać termin czerwcowy czy wrześniowy, pytając nawet samych biegaczy na profilu FB biegu.

- Zwyciężyła opcja jesienna, która chyba wydaje się bardziej przewidywalna pogodowo niż czerwiec, kiedy zdarzały się u nas w trakcie tej imprezy afrykańskie upały. - mówi dyrektor imprezy Piotr Członka.

Trasa zostaje ta z ubiegłego roku: płaska a co za tym idzie łatwiejsza i sprzyjająca biciu rekordów życiowych.

- Choć mieliśmy też głosy że półmaraton kraśnicki kojarzy się z mocną walką i wysiłkiem m.in. na ostatnim podbiegu i dobrze, gdyby taki pozostał - dodaje Piotr Członka.

Ruszyły już zapisy na kraśnicki bieg.

Obie imprezy to ważne wydarzenia dla miasta.

-Triathlon i Półmaraton wracają do kalendarza ogólnopolskich imprez sportowych rozgrywanych w Kraśniku na dobre, choć to drugie wydarzenie ponownie odbędzie się we wrześniu. Od kilku
lat są one wizytówką naszego miasta, raz ze względu na swój sportowy poziom, a dwa – ze względu na świetną organizację. - mówi burmistrz Wojciech Wilk - Pandemia sprawiła, że wielu miłośników aktywności fizycznej, zwłaszcza biegania i jazdy na rowerze, czuje niedosyt. Mam nadzieję, że obie imprezy przynajmniej częściowo zaspokoją głód rywalizacji i związanych z nią emocji. Zachęcam do śledzenia bieżących informacji na fejsbukowych profilach tych wydarzeń.  - dodaje burmistrz.
 My zachęcamy do udziału w tych imprezach a na razie do przygotowania się do startu. Jest bowiem jeszcze trochę czasu i formę, np. na półmaraton można spokojnie przygotować.

Obie imprezy wesprze m.in. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Województwo Lubelskie oraz Miasto Kraśnik.