Trzymiesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Kraśniku wobec 62-latka, który na ulicy zaatakował swoją 84-letnią matkę. Świadkowie widząc to zdarzenie, ujęli mężczyznę do czasu przybycia policji. Jak się okazało agresor był pijany. Usłyszał zarzut znęcania się nad kobietą, a także spowodowania obrażeń ciała kobiety.

Blisko 50 tysięcy złotych i biżuterię wyłudzili oszuści, którzy przez telefon podając się za policjantów zadzwonili do dwójki seniorów z Kraśnika. Twierdzili, że ich wnuczkowie ulegli wypadkowi i potrzeba pieniędzy na kaucję. Po kosztowności osobiście przyjeżdżał kurier. Kilka podobnych prób odnotowanych zostało na terenie miasta. Apelujemy o rozsądek w podobnych sytuacjach.

Za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia odpowie 26-latek z powiatu kraśnickiego. Mężczyzna kierując osobowym smartem potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca wypadku. Sprawca został zatrzymany przez policjantów niedługo po zdarzeniu. Okazało się, że nie miał nigdy uprawnień do kierowania, a pojazd nie posiadał badań ani ubezpieczenia.

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 34 letniemu mieszkańcowi Annopola, który przewoził w audi znaczne ilości mefedronu i marihuany. Mężczyzna wpadł po tym, jak podczas kontroli policjanci wyczuli w aucie woń narkotyków.

Z udziałem m.in. policji, straży pożarnej, wojska, służby zdrowia 1 maja odbył się festyn pn. "Mundurowa Majówka". Wielu mieszkańców, głównie rodziny z dziećmi, przyszły by zobaczyć i na chwilę poczuć się jak strażak czy policjant.

Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę powiatowego turnieju drużyn OSP i PSP w halowej piłce nożnej. Grającej w roli faworyta drużynie z PSP Kraśnik „postawili się” ochotnicy z OSP Popkowice. W wielkim finale pomiędzy tymi zespołami w regulaminowym czasie gry padł remis 0:0, a w dogrywce „zawodowcy” strzelili dwie bramki wymęczonym ochotnikom. Trzecie miejsce zajęli druhowie z OSP Trzydnik, którzy w małym finale pokonali kolegów z Wólki Rudnickiej.

Po koleżeńsku zachował się młody mężczyzna, który po zakończonej imprezie postanowił porozwozić swoich kolegów do domów. Szkopuł w tym, że ma on 15 lat a na dodatek w chwili gdy zatrzymał go policjant miał 1,5 promila alkoholu i przysypiał za kierownicą.

Do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów marki opel i hyundai doszło wczoraj w miejscowości Borów. Opel po zderzeniu dachował, w wyniku czego śmierć na miejscu poniósł 47-letni mieszkaniec gminy Annopol, a 3 osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci, prokurator i biegły z zakresu wypadków drogowych. Droga powiatowa była zablokowana w obu kierunkach.

Więcej artykułów…