Suchynia (gmina Kraśnik). W niedzielę PIK-nik Edukacyjny Stop Pijanym Kierowcom

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

PIK-nik1Mimo zakazu, policyjnych kontroli i kar wciąż niestety wiele osób pod wpływem alkoholu siada za kierownicą. Efekty takiej głupoty często są tragiczne ? giną ludzie. W najbliższą niedzielę do Suchyni w gminie Kraśnik na PIK-nik Edukacyjny Stop Pijanym Kierowcom zapraszają Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej oraz Nieformalna Grupa KEMI.

 

Miejsce i temat akcji nie jest przypadkowy. W ubiegłym roku w Suchyni zginął sołtys tej miejscowości, społecznik Marian Zuba. Mimo że szedł prawidłowo chodnikiem został potrącony przez samochód. Kierujący nim mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

 


Przeczytaj też:

Dzisiaj pogrzeb tragicznie zmarłego Mariana Zuby, sołtysa Suchyni (gm. Kraśnik). 

Gmina Kraśnik. Śmiertelny wypadek na Suchyni. Zginął Sołtys tej miejscowości


 

Podczas niedzielnego pikniku poruszone zostaną tematy dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz odpowiedzialności cywilnej pijanych kierowców. Będzie można także skorzystać z porad prawnych. Nie zabraknie także występów artystycznych. Na scenie zaprezentują się między innymi Agni Caldarar, młodzi artyści z Osiedlowego Domu Kultury SP Pomoc, Suchynianki oraz zespół Ulica. Towarzyszyć im będą stoiska promocyjne, atrakcje dla dzieci. Będą pokaz Straży Pożarnej i Policji oraz znakowanie rowerów.

Zachęcamy do udziału.