Pułankowice, Bęczyn: Prawdopodobnie to piesi wtargnęli na jezdnię, ale i kierowcy jechali za szybko

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

potracenie_Pulankowice
foto Policja
W czwartek 28 sierpnia na drogach powiatu kraśnickiego doszło do dwóch potraceń pieszych. Obrażeń doznały 8-letnia dziewczynka i 30-letni mężczyzna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji w obu przypadkach przyczyną zdarzenie było wtargnięcie pieszych na jezdnię. Nie bez znaczenia była jednak również prędkość pojazdów.

 

W czwartek rano doszło do potrącenia mężczyzny na przejściu dla pieszych w Pułankowicach na drodze krajowej nr 19.

Janusz Majewski, oficer prasowy KPP Kraśnik: Kierująca passatem kobieta nie wyhamowała przed oznakowanym przejściem, na które wszedł poszkodowany. Zabezpieczone zostały ślady na miejscu zdarzenia, policyjne dochodzenie wyjaśni szczegółowo przebieg wypadku. Potracony przez samochód mężczyzna trafił z obrażeniami do szpitala w Kraśniku. Badanie spożycia alkoholu wskazało, że kierująca jak również poszkodowany byli trzeźwi.

Do drugiego zdarzenia, z udziałem 8-latki, doszło tego samego dnia ale po godz. 19.00 w Bęczynie.

Janusz Majewski: Tu pod samochód dostawczy wpadła 8 letnia dziewczynka, która jak wynika również ze wstępnych ustaleń wtargnęła z pobocza na jezdnie wprost pod nadjeżdżający pojazd. Dziecko doznało złamania nosa i zostało przewiezione do szpitala w Lublinie.