Kraśnik: Na podwójnym gazie motorowerem po chodniku

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

policja_kogut_BUB_3944Wczoraj wieczorem (8 września) w dzielnicy fabrycznej Kraśnika 37-latek urządził sobie przejażdżkę motorowerem po chodniku. Miał pecha. Zauważył go i zatrzymał policjant który był już po służbie. Jak się okazało motorowerzysta miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

 

- Kierujący motorowerem jechał po chodniku bez kasku ochronnego oraz stwarzał zagrożenie dla pieszych, którzy musieli przed nim uciekać. Jego zachowanie zauważył będący w czasie wolnym od służby policjant z kraśnickiego komisariatu. Podejrzewając, że mężczyzna może być nietrzeźwy, zatrzymał go ? informuje starszy sierżant Sylwia Kozik z kraśnickiej Komendy Powiatowej Policji.

Zatrzymany to 37-letni mieszkaniec gminy Urzędów. Wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie motorowerzysty wskazało 2,5 promila.

- Jak się dodatkowo okazało kierujący nie posiadał przy sobie wymaganych do jazdy dokumentów oraz ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nietrzeźwy 37-latek za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed sądem, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności ? dodaje st. sierż. Sylwia Kozik.