Policjanci zatrzymali sprawców dwóch rozbojów

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

zlodziej
foto ilustracyjne sxc.hu
Do 12 lat więzienia grozi 39-letniemu mieszkańcowi Kraśnika oraz 20-letniemu mieszkańcowi gm. Urzędów. Obaj opowiadać będą za rozboje. Pierwszy przestępstwa dopuścił się w nocy z soboty na niedzielę na Dworcu PKS w Kraśniku, a drugi wczoraj przed południem na terenie gminy Kraśnik.

 

- Do siedzącego na ławce 31-letniego mieszkańca gminy Annopol podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Po wypiciu piwa z poszkodowanym jeden z nich uderzył go pięścią w głowę, następnie zaczął kopać po całym ciele. Zabrał też pokrzywdzonemu portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz plecak. Poszkodowany straty ocenił na 400 zł - informuje starszy sierżant Sylwia Kozik z kraśnickiej Komendy Powiatowej Policji.

Kryminalni z kraśnickiej komendy szybko wytypowali sprawcę rozboju. Okazał się nim 39- letni mieszkaniec Kraśnika.

W drugim z przypadków ofiarą przestępstwa do którego doszło w niedzielne południe na terenie gm. Kraśnik padł 20-letni mieszkaniec Kraśnika.

- Gdy wracał do domu zaczepił go znany mu osobiście młodzieniec i zażądał od niego 100 zł. Kiedy ten odmówił, sprawca uderzył go pięścią w klatkę piersiową i zabrał telefon komórkowy - mówią policjanci.

Sprawca rozboju został zatrzymany zaraz po zgłoszeniu przestępstwa. To 20-letni mieszkaniec gm. Urzędów. Policjanci odnaleźli przy nim skradziony telefon.