Urzędów. Wybory wójta do powtórki? Zdecydować ma o tym sąd

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

wybory_urna_DSC08045Wczoraj lubelski sąd miał odnieść się do skargi wyborczej z terenu gminy Urzędów, dotyczącej II tury wyborów na wójta. Złożył ją pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Samorządna Rada. Decyzja czy jest ona zasadna i czy potrzebna będzie ewentualna powtórka głosowania nie zapadła.

  

Rozprawa zaplanowana na wczoraj na godz. 11:00 została odroczona bezterminowo. Jak usłyszeliśmy w biurze prasowym lubelskiego Sądu Okręgowego, powodem odroczenia było nie stawienie się wszystkich wezwanych.

O skardze złożonej przez pełnomocnika KWW Samorządna Rada piszemy również w aktualnym wydaniu Gazety Powiatowej. Z jego listy na urząd wójta gminy Urzędów kandydował Andrzej Tadeusz Rolla, który ze swoim kontrkandydatem Janem Woźniakiem w II turze wyborów samorządowych przegrał zaledwie o 43 głosy.

 


Zobacz też:

II tura wyborów samorządowych za nami. Burmistrzem Kraśnika nadal będzie Mirosław Włodarczyk 

Wybory w gminach i powiecie. Wyniki. Są niespodzianki. AKTUALIZACJA 

Rolla kontra Rolla, czyli wyborczy galimatias w gminie Urzędów 


 

Złożony protest wyborczy, jak nieoficjalnie ustaliliśmy, dotyczy m. in. dość dużej liczby głosów nieważnych (ponad 100), które przy tak niewielkiej różnicy w finalnym głosowaniu mogły mieć wpływ na wynik wyborów. O uwzględnieniu skargi i ewentualnych ponownych wyborach będzie jednak decydował sąd.