Kraśnik, ul. Pogodna. Pożar mieszkania od zapalonej świeczki zostawionej przy oknie FOTO

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:24611 left} Dzisiaj miedzy godziną 9:00 a 10:00 doszło do pożaru mieszkania na drugim piętrze w bloku przy ul. Pogodnej 3 w dzielnicy fabrycznej Kraśnika. Konieczna była ewakuacja 11 osób. Powodem wybuchu pożaru była zapalona świeczka zostawiona przy oknie.

 

W akcji udział wzięło 6 zastępów straży pożarnej, zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak i OSP.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdziliśmy, że zadymieniem objęty jest lokal w którym wybuchł pożar, plus kondygnacje znajdujące się ponad nim. Przystąpiliśmy do gaszenia pożaru i równolegle, ze względu na duże zagrożenie jakie powodował dym i toksyczne efekty spalania, ewakuacji osób znajdujących się na wyższych kondygnacjach - wyjaśnia kapitan Piotr Michałek, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku.{datsopic:24616 right}

Ewakuacja ludzi prowadzona była zarówno poprzez klatkę schodową, jak i przy użyciu strażackiego podnośnika hydraulicznego. Ewakuowanych zostało w sumie 11 osób, w tym troje dzieci.

Na miejscu zdarzenia było kilka patroli policji, policjanci pojawili się tam jako pierwsi, i karetki pogotowia ratunkowego. Z racji tego, że wśród ewakuowanych były też dzieci, wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ostatecznie zabrał on starszą osobę w której mieszkaniu wybuchł pożar. Była przytruta dymem i miała problemy z oddychaniem

- Jak wiemy z relacji policjantów, pożar wybuchł od zapalonej świeczki, którą starsza osoba zamieszkująca lokal zostawiła przy oknie i wyszła do piwnicy. Od świeczki zapaliły się firanki i pozostałe elementy wystroju mieszkaniu - wyjaśnia kapitan Michałek. - Po ugaszeniu pożaru przystąpiliśmy do oczyszczenia pogorzeliska celem wykluczenia ewentualnych zarzewi ognia. Na miejscu był również przedstawiciel spółdzielni mieszkaniowej i ekipa interwencyjna, która ma uprzątnąć teren - oddaje rzecznik prasowy PSP.

{datsopic:24626 left}Mieszkanie w którym doszło do pożaru jest poważnie zniszczone. Spaleniu uległy znajdujące się w nim sprzęty, uszkodzone zostały drzwi i okna, odpadły tynki, ale prawdopodobnie elementy konstrukcyjne budynku uszkodzone nie zostały. Ocenić musi to jednak jeszcze specjalista. Jeśli te wstępne oceny się potwierdzą, to ewakuowani mieszkańcy innych mieszkań w miarę szybko będą mogli wrócić do swoich lokali.

 

Zdjęcia z miejsca zdarzenia można obejrzeć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do materiału.