Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

znakowaniePolicjanci z Kraśnika ruszają z akcją znakowania rowerów. Głównym jej celem jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów.

 

Procedura znakowania polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem, oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru.

Mikroudarowa technologia pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, które wykrywane jest nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

W Komendzie Powiatowej Policji w Kraśniku znakowania roweru można będzie dokonać od drugiej połowy miesiąca maja, w każdy czwartek w godz. 14.00-17.00.

Znakowanie rowerów będzie prowadzone również na terenie powiatu. O miejscach i terminach akcji policja będzie informowała odpowiednio wcześniej.

Informacje na temat znakowania można uzyskać od st.asp. Janusza Majewskiego- Oficera Prasowego KPP w Kraśniku? tel. 818262289.

Przypominamy, że znakowanie i rejestracja danych odbywa się na podstawie: dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia) oraz  dowodu zakupu - paragon lub faktura, umowa kupna - sprzedaży, (wg. oświadczenia ustnego właściciela).