Annopol. Akcja policji i straży rybackiej przeciwko kłusownikom na Wiśle

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

klusownicy_na_wisle
foto Policja
Wspólne działania Policji z Kraśnika i Wojewódzkiej Straży Rybackiej w Lublinie, przeprowadzone na rzece Wiśle w okolicach Annopola, dały efekt w postaci zabezpieczonych sieci i innych narzędzi kłusowniczych. Z sieci uwolniono ponad 20 kg ryb.

  

- Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą w Kraśniku oraz funkcjonariusze Wojewódzkiej Straży Rybackiej przeprowadzili działania skierowane przeciwko kłusownikom. Na podstawie wcześniejszych informacji operacyjnych skontrolowali dorzecze Wisły w rejonie Annopola. Kontrola akwenów miała na celu ujawnienie prowadzenia odłowu ryb bez rejestracji działalności rybołówczej i uprawnień wędkarskich, używania do połowu nielegalnych, nieodpowiednich i niedopuszczalnych narzędzi: stosowanie sieci ze zbyt małymi oczkami, zabijanie prądem elektrycznym, materiałami wybuchowymi itp. - informuje Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

W wyniku tej akcji zabezpieczone zostało ponad 150 metrów sieci oraz innych narzędzi kłusowniczych. Z sieci funkcjonariusze uwolnili ponad 20 kg ryb.

- Działania takie prowadzone są cykliczne i zawsze zabezpieczane są narzędzia kłusownicze. W trakcie działań kontrolowane są również nadwodne lasy, w których kłusownicy często ustawiają sidła na zwierzynę udającą się do wodopoju - dodaje Janusz Majewski.