Przedsiębiorco dostałeś mail o błędzie w rozliczeniach z ZUS? To może być oszustwo

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

ZUS_inspektorat_krasnik_BUB_5247
foto ilustracyjne
Internetowi oszuści nie odpuszczają. Tym razem wzięli na cel przedsiębiorców. Wysyłają do nich podejrzane maile, podszywając się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W ostatnich dniach do ZUS-u dotarły sygnały od wielu przedsiębiorców o dziwnych e-mailach. Treść wiadomości sugerowała, że przedsiębiorca błędnie rozliczył się ze składek i musi to natychmiast sprostować. Maile były rzekomo podpisane przez jednego z dyrektorów instytucji.

Przypominamy, że ZUS nie pisze maili do firm w ich indywidualnych sprawach. Tym bardziej nie przekazuje tą drogą informacji o możliwych błędach w rozliczeniach składek. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy przedsiębiorca zdecydował się na elektroniczny kontakt ze swoim indywidualnym opiekunem z ZUS-u. Zawsze w takiej korespondencji widnieje podpis znanego firmie opiekuna - wyjaśnia Małgorzata Korba, rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Lublinie.

Jeśli więc wiadomość wyda się podejrzana, lepiej na nią nie odpowiadać. W przypadku wątpliwości można skontaktować się z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem 22 560 16 00 lub pisząc na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..