Kraśnik. Uczeń po wypadku w szkole helikopterem przewieziony do Lublina

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

helikopter
Ucznia trzeba było helikopterem przetransportować do Lublina. foto Paweł Bieleń
Mały pacjent na oddział chirurgii Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie trafił po tym jak upadł na tył głowy w szkole. Chłopiec szybko doszedł do siebie, ale było zagrożenie, że mógł doznać poważniejszego urazu. Zgodnie z obowiązujacymi procedurami medycznymi należało go więc jak najszybciej, a więc najlepiej transportem lotniczym, przewieźć na dalsze specjalistyczne badania. Tak też się stało. 

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe poprosiło o transport lotniczy do Lublina. Helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował dzisiaj przed południem na stadionie Tęczy Kraśnik w starej dzielnicy miasta. Lądowanie to zabezpieczały policja i straż pożarna. Wszystko przebiegło bez zadnych problemów.

Lekarz kraśnickiego pogotowia Andrzej Borysik, z którym rozmawialiśmy na płycie boiska na którym lądował helikopter, był dobrej myśli. Jest więc duża szansa, że mały pacjent po dokładniejszych badaniach zostanie wypuszczony do domu.