Włamywaczy zgubiło pudełko po skradzionych słodyczach

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Papierosy oraz artykuły spożywcze o wartości ponad 3 tys. złotych padły łupem złodziei, którzy włamali się do jednego ze sklepów w dzielnicy fabrycznej Kraśnika. Policjantom szybko udało się jednak ustalić prawdopodobnych sprawców przestępstwa i w wyniku przeszukań odzyskać większość skradzionego towaru.

O włamaniu policjanci zostali powiadomieni w minioną niedzielę (10 stycznia). Na miejscu przestępstwa policjanci zabezpieczyli pozostawione przez włamywaczy ślady.

- Działania policjantów z komisariatu w Kraśniku oraz kryminalnych z KPP w Kraśniku pozwoliły na ustalenie osób podejrzewanych o dokonanie włamania. W trakcie czynności funkcjonariusze odnaleźli puste opakowanie po skradzionych słodyczach w klatce jednego z bloków mieszkalnych. Okazało się, że w jednym z mieszkań odbywało się spotkanie towarzyskie, w którym brali udział sprawcy - informują policjanci.

Podczas przeszukania funkcjonariusze odnaleźli skradziony towar. Zatrzymali także troje mieszkańców Kraśnika, dwóch młodych mężczyzn oraz 16-letnią dziewczynę.

Podczas przesłuchań zatrzymani przyznali się do dokonania włamania. 

- Pełnoletni przestępcy zostali doprowadzeni do prokuratora i poddali się wskazanym karom, sprawą nieletniej zajmie się sąd rodzinny. Odzyskany towar został zwrócony właścicielce - dodają policjanci.