Pomogli zatrzymać nietrzeźwego kierowcę

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dzięki czujności młodych mieszkańców gminy Batorz, pijany kierowca Renault trafił w ręce stróżów prawa. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

 

Zdarzenie miało miejsce w sobotę około godziny 21:00  w Kraśniku. Mężczyźni podróżując samochodem  w Stróży zauważyli jadący przed nimi samochód, który poruszał się całą szerokością drogi. Powiadomili dyżurnego kraśnickiej komendy, jadąc cały czas za wskazanym pojazdem. Kiedy mężczyzna dojechał na ul. Koszarową w Kraśniku zaparkował na trawniku i opuścił pojazd. Mężczyźni, widząc ten fakt wysiedli z samochodu i nie pozwolili kierowcy oddalić się z miejsca zdarzenia.  Od mężczyzny wyczuli woń alkoholu i do czasu przyjazdu patrolu czuwali, aby mężczyzna nie oddalił się z miejsca.

Amatorem jazdy na podwójnym gazie okazał się 40-letni mieszkaniec gm. Szastarka. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

- Wzorowa postawa tych mężczyzn zasługuje na pochwałę. Przypominamy, aby reagować w przypadku zauważenia pijanego kierowcy, bowiem od tego może zależeć czyjeś życie. Wyeliminowanie nawet jednego potencjalnego zagrożenia rodzi ogólny wzrost bezpieczeństwa – apelują kraśniccy policjanci.