Kraśnik. Pędził motocyklem 160 km/h ulicą Urzędowską. Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kary jednak nie uniknie. Wczoraj policjanci ruchu drogowego po pościgu zatrzymali 41-letniego mieszkańca gm. Szastarka. Mężczyzna kierując motocyklem popełnił szereg wykroczeń oraz nie zatrzymał się do kontroli.

Do pościgu doszło wczoraj (w niedzielę 26 czerwca) około godziny 7:15.

- Policjanci drogówki zauważyli motocykl m-ki honda, który na ul. Urzędowskiej w Kraśniku wykonał manewr wyprzedzania w miejscu zabronionym na podwójnej ciągłej. Nie zatrzymał się do kontroli mimo, że policjanci dawali wyraźne znaki do zatrzymania - informuje aspirant Marta Winiarczyk-Bigos z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg za motocyklem. Uciekając przed policjantami kierujący Hondą nie stosował się do znaków poziomych i pionowych oraz wyprzedzał inne pojazdy na przejściach dla pieszych. Ponadto omijał wysepki rozdzielające jezdnię z lewej strony i zmuszał innych kierujących do zmiany kierunku jazdy, poruszając się z prędkością 160 km/h w terenie zabudowanym.

- Po 6 km pościgu policjanci zatrzymali pirata motocyklowego. Okazał się nim 41 – letni mieszkaniec gm. Szastarka, który miał już wcześniej konflikt z prawem. Mężczyzna był trzeźwy, ale nie posiada prawa jazdy i ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2021 roku - dodaje aspirant Winiarczyk-Bigos.

Mężczyzna za rażące naruszenie przepisów wkrótce odpowie przed sądem.