Grabówka (gm. Annopol). Ukradli ciągnik, ale daleko nie ujechali

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do kradzieży ciągnika rolniczego doszło przedwczoraj (29 czerwca) w miejscowości Grabówka w gminie Annopol. Sprawcy przestępstwa - trzej młodzi mężczyźni z gminy Annopol i woj. świętokrzyskiego - zdążyli jednak odjechać nim zaledwie kilkaset metrów od miejsca kradzieży.

- Przed godz. 14:00 policjanci z Komisariatu Policji w Annopolu zostali skierowani na miejsce kradzieży ciągnika rolniczego w miejscowości Grabówka. W trakcie czynności funkcjonariusze zauważyli traktor jadący przez miejscowość w której został skradziony. Na widok radiowozu trzej jadący pojazdem mężczyźni porzucili maszynę i zaczęli uciekać w różne strony - informuje st. asp. Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali jednego z uciekinierów. Traktor został zabezpieczony przez właściciela. Jak się okazało przestępcy włamali się również do mieszkania właściciela ciągnika, jednak z wnętrza nic nie zginęło.

- Zatrzymany 18-letni mieszkaniec Sandomierza został przewieziony na komisariat w Annopolu. Policjanci ustalili jego wspólników. Jeden z nich, 25-letni mieszkaniec gm. Annopol, został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Obaj trafili do policyjnego aresztu - dodaje st. asp. Majewski.

 Trwają czynności, które mają doprowadzić do zatrzymania trzeciego wspólnika.