Kolizja w Polichnie. Okoliczności pomógł ustalić wideorejestrator z jednego z aut

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Obyło się bez poważnych obrażeń, ale przez pewien czas droga była zablokowana, a ruch kierowany był objazdami. Wczoraj (24 września) popołudniu na drodze krajowej nr 19 w Polichnie doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem pomocy drogowej przewożącym uszkodzony pojazd.

Jak ustalili policjanci na miejscu zdarzenia, prawdopodobnie kierujący skodą usiłował ominąć pojazdy, które zatrzymały się za samochodem skręcającym w lewo.

- Kierujący skodą zjechał na przeciwny pas drogi i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem pomocy drogowej przewożącym uszkodzony pojazd. Po zderzeniu skoda zaczepiła również kolejny samochód stojący na jezdni - wyjaśnia asp. sztab. Janusz Majewski, rzecznik prasowy kraśnickiej policji.

Początkowo do szpitala przewieziono pasażerkę ciężarowego fiata ducato oraz pasażerkę skody. Później gorzej poczuł się także pozostały na miejscu kierowca skody i on też potrzebował pomocy medycznej.

- Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady i ustalili okoliczności zdarzenia. Przez ponad 4 godziny ruch na drodze był utrudniony. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane wideorejestratorem jazdy zainstalowanym w ciężarowym fiacie - dodaje Janusz Majewski.  

 

 

 

foto Policja Kraśnik