Był po służbie, zatrzymał poszukiwanego

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjant z Komendy w Kraśniku, będąc poza służbą, zatrzymał poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna miał odsiedzieć wyrok 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów.

W czwartek, 3 listopada wieczorem, policjant służby kryminalnej zajmujący się na co dzień poszukiwaniami był w czasie wolnym od służby. W drodze do sklepu na ulicy zauważył mężczyznę, który według posiadanych przez niego informacji był poszukiwany listem gończym. Funkcjonariusz zatrzymał 44-letniego mieszkańca Kraśnika i powiadomił dyżurnego kraśnickiej policji, który natychmiast na miejsce zatrzymania skierował patrol prewencyjny. Poszukiwany trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia został odkonwojowany do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej kary. Wobec 44-latka wydany był nakaz sądowy osadzenia go w najbliższym zakładzie karnym na okres 2 lat i 10 miesięcy. Mężczyzna poszukiwany był za popełnione przestępstwo dotyczące uporczywego uchylania się od ciążącego na nim obowiązku alimentacyjnego na rzecz swojej rodziny.