Policja poszukuje kierowcy, który zatankował auto i odjechał nie płacąc

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kraśniccy policjanci poszukują kierowcy samochodu osobowego, który na jednej z kraśnickich stacji paliw zatankował ponad 70 litrów benzyny i odjechał nie płacąc za paliwo. W ten sposób okradzione zostały jeszcze dwie stacje paliw. Mercedes, którym mężczyzna się poruszał, był na skradzionych tablicach rejestracyjnych rozpoczynających się literami LKR.

Policjanci zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej z kraśnickich stacji otrzymali 18 grudnia.

- Z zabezpieczonego zapisu monitoringu wynika, że około godz. 7:35 na stację paliw pod dystrybutor podjechał mercedes koloru czarnego. Kierowca pojazdu wysiadł, zasłonił naklejkę na szybie samochodu i zatankował paliwo. Po zatankowaniu odjechał z miejsca nie płacąc. Sprawca kradzieży zatankował ponad 70 litrów benzyny - informuje asp. sztab Janusz Majewski z KPP Kraśnik.

Jak się okazało nie był to odosobniony przypadek.

- Do podobnego zdarzenia doszło na stacjach paliw w Niedrzwicy oraz w Annopolu. We wszystkich przypadkach sprawca poruszał się samochodem marki Mercedes i miał przyczepione skradzione wcześniej tablice rejestracyjne - dodaje asp.sztab Majewski.

W związku z tymi kradzieżami poszukiwany jest mężczyzna w wieku około 30 lat, krępej budowy ciała, wzrost ok. 175 cm. Porusza się samochodem marki Mercedes S500, model z roku 1998-2005, koloru czarnego, prawdopodobnie z czarnymi, aluminiowymi felgami. Używa skradzionych tablic rejestracyjnych o wyróżniku LKR.

 - Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy kradzieży proszone są o kontakt z policją w Kraśniku tel. (81) 826-22-10 lub najbliższą jednostką policji 997 - apelują policjanci.