Młodzi wandale wpadli na gorącym uczynku

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na gorącym uczynku zatrzymali policjanci dwóch młodych chłopców, którzy sprayem na ścianie budynku oraz wewnątrz klatki schodowej namalowali obraźliwe napisy. Za swój nieodpowiedzialny czyn odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

We wtorek w Kraśniku o godz. 21:00 policjanci zostali skierowani na interwencję, gdzie według zawiadomienia dwóch młodych mężczyzn malując farbą w sprayu, niszczyło elewację jednego z bloków mieszkalnych na ul. Koszarowej. Na miejscu przed klatką schodową policjanci zauważyli dwóch chłopców, którzy na widok radiowozu usiłowali uciec i skryć się w klatce bloku. Obaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do radiowozu. Jak się okazało byli to młodzi mieszkańcy Kraśnika w wieku 14 i 15-lat. Przy nich policjanci zabezpieczyli pojemnik z farbą, którą nanieśli obraźliwe napisy na elewacji i wewnątrz klatki schodowej. Na miejscu wykonane zostały oględziny uszkodzeń. Właściciel budynku wyceni straty poniesione w wyniku działania sprawców. Po wykonaniu czynności policyjnych młodych wandali przekazano opiekunom.

Za dokonane zniszczenia będą odpowiadali przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, ponadto ich opiekunowie będą musieli pokryć straty poniesione przez właściciela budynku przy odnowieniu elewacji.