Napadł z nożem ekspedientkę w sklepie. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pod zarzutem usiłowania zabójstwa sąd aresztował na trzy miesiące 27-letniego mieszkańca Kraśnika, który w minioną środę ugodził nożem 58-letnią kobietę.

W środę po godzinie 16.00 mieszkaniec Kraśnika poinformował patrol policji pełniący służbę, że pod blokiem zaatakowana została kobieta. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali  zakrwawioną kobietę, która krzyczała, że została ugodzona nożem przez mężczyznę. Będący na miejscu policjanci zatrzymali sprawcę przestępstwa. Ranna kobieta została przewieziona karetką pogotowia do szpitala.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wbiegł do sklepu, w którym pracowała kobieta i trzymając w ręce nóż groził jej pozbawieniem życia, a następnie wtargnął za ladę i przytrzymując kobietę, zadał jej kilka uderzeń nożem kuchennym. Kobiecie udało się uwolnić i wybiec ze sklepu. Jak się okazało 27-latek w chwili popełnienia czynu miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. W piątek sąd zadecydował o 3 miesięcznym areszcie dla niego, może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.