Kraśnik – Dzierzkowice. Konopie indyjskie pod folią

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kilka krzaków konopi oraz łącznie blisko 350 gram suszu marihuany zabezpieczyli kraśniccy kryminalni podczas przeszukania jednej z posesji w gminie Dzierzkowice i mieszkania w Kraśniku. Ich właściciel, 43-letni mieszkaniec Kraśnika trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci na teren jednej z posesji w gminie Dzierzkowice weszli wczoraj (24 sierpnia). Powodem były informacje, że w stojącym tam tunelu foliowym znajduje się uprawa marihuany.

- Faktycznie, stróże prawa ujawnili tam ponad dwumetrowy krzew konopi, zaś w drewnianej altanie trzy suszące się na sznurku rośliny o długości prawie dwóch metrów. Ponadto policjanci znaleźli susz roślinny, wagę elektroniczną oraz dwie jednostki broni pneumatycznej - informuje st. aspirant Marta Winiarczyk-Bigos z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. - Z kolei podczas przeszukania mieszkania, które zajmował 43-latek mundurowi ujawnili susz roślinny o wadze ponad 160 gram. Przybyły na miejsce czynności właściciel uprawy przyznał się, że należy to do niego – dodaje funkcjonariuszka kraśnickiej policji.

 

 

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Utrzymuje, że marihuanę uprawiał na własny użytek.

- Jeszcze dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty uprawy i wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia st. aspirant Winiarczyk-Bigos.