Strażacy z Miejskiej OSP Kraśnik nakręcili filmik i wygrali torbę ze sprzętem medycznym. Wideo

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Chodzi o niespełna 2-minutowy klip prezentujący różne scenki pokazujące niebezpieczne zachowania podczas pracy i zabawy na wsi. Został on przygotowany przez strażaków z Miejskiej OSP na konkurs ogłoszony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pod hasłem Bezpieczna zabawa i praca na wsi podczas wakacji”.

Trud włożony przez naszych strażaków w przygotowanie filmiku został doceniony. Zdobyli II nagrodę na poziomie województwa, a w nagrodę otrzymali wartą około 3 tys. zł torbę z podstawowym sprzętem medycznym, w którą wyposażony powinien być każdy samochód gaśniczy.

- Cieszymy się, że poświęcony temu czas nie poszedł na marne, że nie inwestując w zasadzie żadnych środków finansowych otrzymaliśmy wspaniałą nagrodę. Tę torbę medyczną z pewnością będziemy z pożytkiem wykorzystywali przy wielu akcjach – podkreśla Łukasz Gałkowski, naczelnik Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraśniku.

W ubiegłym tygodniu w Regionalnym Oddziale ARiMR w Lublinie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. W imieniu kraśnickich ochotników nagrodę odebrał naczelnik Gałkowski. Jak sam jednak podkreśla filmu, i w konsekwencji nagrody, nie byłoby między innymi bez Macieja Piątka, kraśnickiego strażaka ochotnika i filmowca, który ma na swoim koncie już kilka takich produkcji.

 

 

- Strażacy z Miejskiej OSP w Kraśniku naprawdę chętnie angażują się w przeróżne inicjatywy i uczestniczą we wszystkich działaniach w wyniku których mogą pozyskać coś dla swojej jednostki. Warto takie zaangażowanie chwalić, bo to przecież ochotnicy, którzy robią coś z własnej woli, poświęcają nam swój czas – podkreśla Anna Baluch, kierownik ARiMR w Kraśniku.


Zobacz też:

Życie mówi PAS - młodzi kraśniczanie promują zasady bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Wideo
Nie pozwól aby czad uśpił ciebie i twoją rodzinę, obudź czujność. Wideo
Zastęp - kolejny film Maćka i Kamila z portalu Kraśnickie Ratownictwo już gotowy. Wideo


Nagrodzony film nakręcony przez naszych strażaków można obejrzeć poniżej.