Urzędów. Policja, samorządowcy oraz mieszkańcy debatowali o bezpieczeństwie

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W środę, 18 października, w Ośrodku Kultury w Urzędowie odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu. Zorganizowała ją Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku we współpracy z tutejszym Ośrodkiem Kultury. Głównymi jej tematami były oszustwa dokonywane w szczególności na osobach starszych oraz rozpowszechnienie informacji o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli interaktywnym narzędziu stworzonym dla społeczeństwa, które pozwala przekazywać informację o zagrożeniach występujących w okolicy. Policjanci omówili także aplikację na smartfony „Moja Komenda”, która ułatwia kontakt z policją, szczególnie z dzielnicowym.

W spotkaniu oprócz przedstawicieli policji z podinsp. Markiem Trzóchem, Komendantem Powiatowym Policji w Kraśniku na czele uczestniczyli także przedstawiciele lokalnego samorządu, w tym burmistrz Urzędowa Jan Woźniak, przewodniczący Rady Miejskiej w Urzędowie Marek Przywara, kierownik Ośrodka Kultury Teresa Kaźmierak, kierownik urzędowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Grzebulska oraz licznie przybyli, zainteresowani bezpieczeństwem mieszkańcy Urzędowa.

Inicjatywa zorganizowania takiego spotkania wyszła od policji. Jak podkreślał Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP w Kraśniku, taka debata jest jednym ze środków kontaktu policji ze społeczeństwem, a co za tym idzie obustronnego przekazania informacji na temat lokalnego bezpieczeństwa.

 

 

Uczestnicy spotkania mieli też okazje zobaczyć edukacyjny film „Śmierć czai się na drodze”, który z pewnością nie jednemu z obecnych uświadomił, jak łatwo będąc pieszym, kierowcą, czy też pasażerem stracić jest życie na drodze.

Spotkania zakończyło się kilkoma cennymi spostrzeżeniami dotyczącymi głównie zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Urzędowa, jak i całej gminy oraz dalszej współpracy społeczeństwa z policją i samorządami.

Była to już druga taka debata organizowana na terenie powiatu kraśnickiego przez policję. Pierwsza odbyła się na początku października w Bliskowicach.