Strażacy interweniowali w Szkole Podstawowej nr 2 w Kraśniku. Było duże zadymienie

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dwa tygodnie temu strażacy robili ćwiczenia przeciwpożarowe w kraśnickiej Szkole Podstawowej nr 2 w starej dzielnicy miasta, przeprowadzona została próbna ewakuacja, a dzisiaj rano musieli tam wyjechać do realnej interwencji. Powodem było zwarcie instalacji elektrycznej.

- Na miejscu są 4 zastępy straży pożarnej, dwa PSP i 2 OSP. Sytuacja jest już opanowana. W jednej z sal doszło do zwarcia instalacji elektrycznej przy jednej z lamp. Wystąpiło duże zadymienia. Nic nikomu się nie stało, pożar się nie rozprzestrzenił. Teraz będziemy przystępować do oddymiania pomieszczeń – informował nas w czasie trwania akcji kpt. Piotr Michałek, rzecznik prasowy PSP Kraśnik.

Źródło pożaru i zadymienia zostało zlokalizowane kamerą termowizyjną. Działania strażaków zakończyły się po kilkudziesięciu minutach. W sali w której doszło do zdarzenia i w pobliskich klasach nie odbywały się lekcje. Jeszcze przed przyjazdem strażaków z korytarza ewakuowano kilkanaścioro uczniów. Konieczne było gruntowne przewietrzenie pomieszczeń.

foto ilustracyjne