19-latka zatrzymana za kradzież charytatywnych puszek

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 19-latce zatrzymanej przez kraśnickich policjantów. Młoda kobieta dokonała między innymi bulwersującej kradzieży puszek z datkami na leczenie młodego mieszkańca Kraśnika Michała Szota.

W ubiegłym tygodniu kraśniccy policjanci otrzymali informacje o kradzieżach, które miały miejsce dwóch aptekach. Z lad ekspedycyjnych skradzione zostały puszki do których zbierane były datki na leczenie młodego mieszkańca Kraśnika. Kolejne takie zdarzenie miało miejsce w jednym ze sklepów. Z ustaleń policjantów wynikało, iż w sumie w puszkach mogło znajdować się ponad 1600 zł.

- Dziecko dla którego były zbierane datki obecnie przebywa na leczeniu za granicą. Jego koszt wielokrotnie przewyższa możliwości finansowe rodziny. Kradzież puszek z datkami na leczenie ciężko chorego dziecka jest bardzo bulwersująca i stanowiła dla kraśnickich policjantów priorytet – informuje asp. sztab. Janusz Majewski, rzecznik kraśnickiej policji.

W czwartek podejrzewana o przestępstwa kobieta została zauważona przez personel jednego ze sklepów w trakcie kradzieży i zatrzymana, a następnie trafiła w ręce policjantów. Ze sklepu usiłowała wynieść towar o wartości ponad 80 zł.

Ze zgromadzonych materiałów wynika, że jest ona sprawczynią 4 przestępstw. Zatrzymana złożyła wyjaśnienia i przyznała się do kradzieży. 

Za dokonane przestępstwa grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze.

 

Informacje o tym w jaki sposób można wesprzeć leczenie Michała Szota znajdziecie tutaj.

 

foto ilustracyjne