Policjanci znaleźli u dwóch kraśniczan narkotyki, broń i amunicję

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków i broni będą odpowiadać dwaj mieszkańcy Kraśnika. Obaj mężczyźni trafili już do policyjnego aresztu. Grozi im nawet do 10 lat więzienia. Zatrzymanie to efekt działań kraśnickich policjantów operacyjnych wymierzonych przeciwko narkotykowym dilerom.

Wczoraj wieczorem (11.01.2018) kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku skontrolowali samochód marki BMW, którym poruszało się dwóch mężczyzn. Działanie przeprowadzone zostało dzięki informacjom operacyjnym. Mężczyźni już od dłuższego czasu byli podejrzewani o posiadanie i handel narkotykami.

- Przy jednym z zatrzymanych, 24-letnim mieszkańcu Kraśnika, policjanci odnaleźli zapakowany w woreczek strunowy susz roślinny oraz woreczki z zawartością białego proszku. Badanie ujawnionych substancji wskazało, iż są to marihuana i amfetamina. W sumie policjanci u mężczyzny ujawnili 100 gramów marihuany i 400 gramów amfetaminy – informuje asp.sztab. Janusz Majewski. - Kontynuując czynności, kryminalni przeszukali mieszkania, garaże i piwnice zatrzymanych. W garażu należącym do zatrzymanego 27-latka funkcjonariusze znaleźli także blisko 300 sztuk amunicji sportowej, pistolet oraz wagę elektroniczną, a w użytkowanej przez niego piwnicy kolejne opakowanie z amunicją sportową oraz 4 sztuki amunicji od innej broni. Policjanci ujawnili również owinięty w folię susz roślinny, który także zbadano i zważono. Zabezpieczony susz o wadze 250 gramów został w trakcie testu rozpoznany jako marihuana – dodaje rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

 

 

W sumie w trakcie czynności u obu zatrzymanych zabezpieczono 350 gramów marihuany, 400 gramów amfetaminy, wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków, pistolet pneumatyczny i prawie 350 sztuk amunicji różnego rodzaju.

- Zebrane materiały i zabezpieczone przez policjantów dowody pozwolą na przedstawienie 27-latkowi zarzutu posiadania amunicji bez zezwolenia oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszy również drugi zatrzymany - zapowiada asp.sztab. Majewski.

Zatrzymani dzisiaj po złożeniu wyjaśnień mieli zostać doprowadzeni do prokuratora.