Chcieli okraść samochód. Trafili do aresztu

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci zatrzymali i osadzili trzech młodych mężczyzn w areszcie w związku z włamaniem do samochodu. Najpierw spłoszył ich właściciel pojazdu, który zawiadomił  policjantów, a ci ustalili i zatrzymali sprawców włamania.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w Rzeczycy Ziemiańskiej, gm. Trzydnik Duży.

- Właściciel forda zauważył przy swoim pojeździe trzech mężczyzn. Gdy wyszedł sprawdzić co się dzieje mężczyźni uciekli. W samochodzie była wybita boczna szyba, a spod maski skradziony akumulator. Pod pojazdem znajdował się podnośnik, a z kół zdjęto kołpaki. W pobliżu pozostały natomiast przygotowane cegły na których sprawcy prawdopodobnie pozostawili by ograbiony pojazd - informuje asp.sztab. Janusz Majewski z KPP Kraśnik.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyli policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwanie sprawców.

Dzięki zabezpieczonym na miejscu zdarzenia śladom, trafili oni do pozostawionego w pobliżu samochodu, w którym spostrzegli kolejne cegły podobne do tych pozostawionych na miejscu włamania oraz inne materiały, które użyte były do przestępstwa.

 

 

Dzięki swoim ustaleniom kryminalni szybko wytypowali podejrzewanych. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania jednego z mężczyzn policjanci odnaleźli ukryty w psiej budzie akumulator. Kolejne czynności doprowadziły do zatrzymania wszystkich zauważonych przez właściciela pojazdu mężczyzn.

Sprawcami okazali się mieszkańcy gm. Trzydnik Duży w wieku od 19 do 21-lat. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Za dokonanie włamania i kradzieży grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.