Pieszy potrącony przez ciężarówkę

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci ustalają okoliczności i szczegóły w jakich doszło do wypadku na drodze krajowej nr 74. W sobotę ok. 2 w nocy w Gościeradowie Ukazowym, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącony został przez ciężarówkę pieszy. Ciężko ranny 40-letni mężczyzna przebywa w szpitalu.

W sobotę około godz. 2:30 dyżurny kraśnickiej jednostki policji skierował patrole na miejsce wypadku drogowego do którego doszło w Gościeradowie Ukazowym na drodze krajowej nr 74. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący pojazdem ciężarowym, jadąc w kierunku Kraśnika, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił mężczyznę.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierowca samochodu ciężarowego marki Renault nie zauważył ubranego na ciemno mężczyzny, który wszedł na przejście tuż przed pojazdem. Kierowca tira usiłował w ostatnim momencie wykonać manewr ominięcia, lecz nieskutecznie - informuje asp. sztab. Janusz Majewski.

Pojazd zatrzymał się kilkadziesiąt metrów za przejściem. Kierujący ciężarówką, 30-letni mężczyzna natychmiast udzielił leżącemu na jezdni pierwszej pomocy przedmedycznej. Na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe. Do czasu przyjazdu karetki życie rannego ratowali również inni kierowcy, którzy zatrzymali się w miejscu zdarzenia. Ranny mężczyzna, 40-letni mieszkaniec gm. Gościeradów został zabrany do szpitala z bardzo ciężkimi obrażeniami.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Na drodze do czasu zakończenia czynności policyjnych ruch był prowadzony wahadłowo.