Gm. Kraśnik. Powiedzieli, że zbierają datki, okradli starszego mężczyznę

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

83-letni mieszkaniec gm. Kraśnik wpuścił do domu dwóch mężczyzn. Ci, przekonując, że zbierają datki na chore dziecko, wykorzystali nieuwagę seniora i ukradli mu portfel w którym było kilka tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło 10 lutego.

- Mężczyźni oświadczając, że zbierają datki na chore dziecko, weszli do mieszkania i wykorzystali podeszły wiek oraz nieuwagę właściciela zabierając z szafki w pokoju portfel z pieniędzmi w kwocie 8 500 zł. Utratę oszczędności poszkodowany zauważył po kilku godzinach – informuje asp.sztab. Janusz Majewski z KPP Kraśnik.

Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia ustalili jego przebieg i rysopisy sprawców. Prowadzone działania operacyjne pozwoliły na wytypowanie podejrzanych i ustalenie miejsca ich pobytu.

- Do zatrzymania doszło w pobliżu Radomia. W tym czasie sprawcy kradzieży przebywali w hotelu i nie spodziewali się wizyty policjantów. Okazali się nimi dwaj obywatele Rumunii w wieku 25 i 42 lat. Obaj nie posiadają stałego adresu zameldowania na terenie RP. Mężczyźni zostali przewiezieni do komendy w Kraśniku i osadzeni w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze odnaleźli przy nich część skradzionej kwoty – mówi rzecznik prasowy kraśnickiej policji.

Jak się okazuje może to nie być pierwsze takie przestępstwo dokonane przez zatrzymanych. Mogli działać także na terenie innych województw. Sprawa ma charakter rozwojowy.